Nabídka služeb (ceník)
Anketa

Jak často využíváte kadeřnických služeb?

  Celkem hlasů: 0

  Poradna  Jak si vybrat vhodnou barvu na vlasy?

  Barvu vlasů vybírejte s ohledem na svůj věk. Tón pleti se s věkem mění, takže odstíny, které jste nosila kdysi, nemusejí být pro Vás dnes tou pravou volbou. Obecně platí, že čím vyšší věk, tím světlejší barva. Ideální volba je odstín o 2–4 tóny světlejší, než měly původní vlasy.

  Nezapomeňte, že barvíte-li se poprvé, udělejte si kožní test alergie. Naneste barvu na malou část pokožky a počkejte 48 hodin.

  Jarní typ:

  má velmi světlou, až porcelánovou pleť, modré nebo zelené oči a často hodně pih. Pro tento typ se nehodí příliš tmavé a výrazné odstíny. U jarních typů je vhodné přidržet se přirozenosti a nazlátlých či medových odstínů.

  Letní typ:

  má bledou, možná i lehce narůžovělou pleť a modré, zelené i hnědé oči. Vhodné barvy jsou jakékoli odstíny blond, včetně jejich kombinací. Je dobré se vyvarovat měděným a červeným barvám.

  Podzimní typ:

  má jemně nažloutlou pleť nebo světlou pleť s olivovými nádechy, mnohdy i výrazné pihy. Ideální jsou zrzavé odstíny, hodí se však i červené, hnědé či měděné.

  Zimní typ:

  je nejtmavší. Má bílou nebo olivovou barvu pleti a hodí se k němu všechny tmavé a výrazné barvy, jako černá, hnědá, fialová nebo červená.

  Účes podle tvaru obličeje

  V případě volby střihu bere kadeřník či kadeřnice v potaz několik faktorů. Pro optimální výsledek to ale není vždy jen přání zákazníka, ale velkou roli zde hraje především kvalita vlasů, protože ne každý vybraný střih lze provést na jakékoli vlasy. Dalším, velmi důležitým faktorem je pak i samotný tvar obličeje.

  Někdy není na první pohled jednoduché určit přesný typ obličeje, a i když se neumíte rozhodnout jen mezi dvěma, poproste o radu své známé, případně se poraďte s kadeřnicí. Později bude pro Vás mnohem jednodušší vybírat střih vlasů jakékoli délky.

  Oválný obličej - symetrické rysy, šířka čela a čelistí je stejná

  Podle odborníků se jedná o ideální tvar, kterému sluší takřka cokoli. Samozřejmě také v tomto případě je nutné brát v úvahu i jiné charakterové rysy, třeba výšku či typ postavy, na kterou může mít vhodně zvolený střih též pozitivní efekt. Profesionální kadeřník dokáže zkorigovat také větší nos či plnější tváře, zdůraznit oči nebo lícní kosti. Na konečný výsledek má samozřejmě vliv typ vlasů. Jiný účes kadeřník zvolí v případě vlnitých pramenů, jiný u vlasů rovných. V případě oválného typu obličeje je obecně vše dovoleno, vyhýbejte se pouze příliš krátkému sestřihu či velkému objemu nahoře hlavy, což by mohlo obličej nechtěně prodloužit.

  Kulatý obličej - široké lícní kosti, stejná výška obličeje, jako výška

  Je dobré obličej mírně zúžit, a to nejlépe účesem bohatým na temeni hlavy a hladkým kolem tváří. Vhodné je delší mikádo, vlasy postupně sestřihané kolem tváří, účes s delšími předními a kratšími zadními partiemi. Vyhněte se raději vlasům stejné délky a krátkým účesům.

  Čtvercový obličej - široké čelo, hranatá čelist

  V případě tohoto typu obličeje je cílem účesu zjemnit ostré hrany, čehož lze docílit pomocí delších vlasů nebo lehkých vln. V případě kratšího střihu, je dobré klást důraz za temeno hlavy. Vhodné jsou dlouhé patky na stranu, mikáda vzadu kratší a vepředu delší. Skvělé jsou nahoru vyčesané účesy, které můžete oživit pramínky padajícími kolem tváří pro zjemnění rysů obličeje.

  Obdélníkový obličej - delší užší obličej, linie lící je úzká a delší

  Toto je ideální tvar pro ofinu, která opticky zkrátí obličej a dodá své nositelce svěží, mladistvý vzhled. Neměla by ale být příliš krátká. Ostré hrany čelisti dobře zamaskuje účes v délce těsně pod bradu nebo jemné vlny. Krátké vlasy jsou také velmi dobrou volbou, zejména typy s větším objemem po stranách.

  Srdcový obličej - čelo a líce jsou širší, čelist se směrem k bradě výrazně zužuje

  Vyžaduje jemný, vlnitý účes, ideálně v délce těsně pod bradu, který rozšíří spodní partie obličeje. Vhodné je také sestřihání vlasů s délkou po ramena či trochu delší, s důrazem na objem kolem brady. Velmi působivý je účes se zvýrazněnou pěšinkou, ať už uprostřed hlavy, nebo na stranu. Pozor na ofiny, zbytečně zdůrazňují už tak širokou část čela. Máte-li delší vlasy, velmi žensky působí stažené do nízkého postranního copu pod uchem.

  Trojúhelníkový obličej - široká čelist, tváře a čelo jsou užší

  Trojúhelníkovitý typ obličeje je celkem ojedinělý a zároveň dobře rozpoznatelný. Jedná se vlastně o opak obličeje srdcového. Účelem účesu ideálního pro tento typ obličeje by mělo být vytvoření objemu v horní části hlavy a zjemnění ostrých rysů čelistí a brady.

  Je 100 vypadlých vlasů denně v pořádku?

  Vlasy rostou a vypadávají v určitém cyklu. Růstová fáze vlasu trvá přibližně čtyři až pět let, u někoho třeba i sedm. Potom vlas přestává růst a začíná fáze klidová. Může trvat několik měsíců až rok. Poté vlas vypadne a na jeho místě začne růst další.

  Průměrně se na hlavě nachází od 100 do 150 tisíc vlasových váčků, z nichž 90 procent je právě v růstové fázi. Nicméně udávaných sto vypadlých vlasů denně představuje značně nadsazené číslo. Podle letošní studie Baylorské lékařské univerzity zveřejněné v magazínu Science Daily je normální, pokud vám denně vypadne dvacet až padesát vlasů. Stovka vypadlých vlasů může být signálem, že něco není v pořádku a že se například začíná rozvíjet určité onemocnění.

  Je barvení vlasů během těhotenství škodlivé?

  I když byl jednu dobu tento mýtus velmi populární, americká Food and Drug Administration (FDA) vydala prohlášení, podle kterého žádný z provedených výzkumů nikdy nepotvrdil, že by barvení vlasů v těhotenství mělo negativní dopad na plod nebo matku. Pokud si chcete být stoprocentně jisti, používejte při barvení roušku. Spekulovalo se totiž o tom, že potenciální negativní dopad by měla inhalace chemických výparů, nikoli barva samotná.

  Dají se roztřepené konečky spravit vhodným přípravkem?

  I když reklamy přísahají na to, že právě jejich výrobek udělá s roztřepenými a polámanými konečky rázný proces bez toho, abyste museli sáhnout po nůžkách, je to nesmysl. Jedinou skutečně účinnou léčbou je ostříhání.

  Některé přípravky jsou schopné "slepit" roztřepené konce k sobě, ale je to jen optický klam, který vydrží přesně do dalšího mytí vlasů. Navíc vlas s roztřepeným koncem roste mnohem pomaleji než zdravý a roztřepení se může rozšířit po celé délce vlasu.

  Ničí fénování vlasy?

  Oproti běžnému přesvědčení neexistuje žádný důkaz o tom, že by běžné fénování poškozovalo vlasy nebo způsobovalo jejich vypadávání, uvádí The Australasian Hair and Wool Research Society (AHWRS). Příliš horký vzduch nebo časté vysoušení může vlasy udělat křehčí a náchylnější na lámání.

  Pokud budete vysoušet vlasy přiměřeně teplým vzduchem a držet fén v dostatečné vzdálenosti, nijak je to nepoškodí. Mnohem nebezpečnější je pro ně nešetrné vysoušení a tření ručníkem.

  Zde bude příště další užitečná rada :)

  Zachovejte nám přízeň.

  Copyright © 2018 www.mobilni-kadernictvi.cz